RSS
    

Hlavná navigácia:

Preskočiť hlavnú navigáciu

MF SR zverejnilo písomné vyzvanie na národný projekt: Elektronické služby Národného bezpečnostného úradu

10.07.2013 16:35

Ministerstvo financií SR, ako Sprostredkovateľský orgán pod Riadiacim orgánom pre Operačný program Informatizácia spoločnosti (OPIS), vydalo písomné vyzvanie na národný projekt „Elektronické služby Národného bezpečnostného úradu“, kód: OPIS-2013/1.1/57-NP. Projekt má prispieť k zefektívneniu verejnej správy a zvýšeniu spokojnosti občanov s jej fungovaním na centrálnej úrovni.

Hlavnými cieľmi projektu sú:

 • zavedenie plne elektronických služieb Národného bezpečnostného úradu (ďalej len „NBÚ“), ktoré zabezpečia občanom a podnikateľom komplexné vybavovanie záležitostí vo vzťahu k NBÚ, a to:
  o sprístupnenie služieb, ktoré umožnia podávanie žiadostí a následných dokumentov pri vybavovaní záležitostí vo vzťahu k NBÚ,
  o umožnenie elektronického prístupu ku všetkým dokumentom, ktoré je možné zverejniť,
  o sprístupnenie služieb elektronického bezpečnostného zamestnanca, pre zjednodušenie administratívnych činností a odstránenie neefektívnej práce s dokumentmi a implementácia manažmentu procesov týkajúcich sa vybavovania záležitostí vo vzťahu k NBÚ,
 • vybudovanie integrovaného informačného systému elektronických služieb NBÚ
 • zaistenie používania elektronických služieb NBÚ v podmienkach eGovernmentu, a to:
  o vytvorením podmienok pre občanov a podnikateľov, kedy nebude nutné pre potreby procesov eGovernment služieb dokladať informácie, ktoré už sú evidované v informačnom systéme NBÚ,
  o komplexným riešením elektronického obehu dokumentov pre služby NBÚ zabezpečujúce zjednodušenie administratívnych činností a odstránenie neefektívnej práce s manuálnym obehom dokumentov, zefektívnenie komunikácie a pod.

V praxi tak dôjde k lepšej zrozumiteľnosti konania na NBÚ, zjednoteniu podaní a informačných štandardov, sprehľadneniu procesov, štandardizácií postupov a údajov napr. podľa typov produktov a pod., zrýchleniu konania a s ním spojených služieb, odbúraniu resp. minimalizovaniu papierovej formy komunikácie, eliminácií alebo minimalizácií nutnosti osobného kontaktu, resp. závislosti na úradných hodinách a sídle NBÚ, úspore času a nákladov na cestovanie pri vybavovaní podkladov, úspore nákladov na administratívne činnosti (napr. odpadne poštovné, poplatky za doklady), elektronickému sledovaniu aktuálneho stavu spracovania konania.

Celková maximálna indikatívna suma vyčlenená v rámci relevantného opatrenia na toto písomné vyzvanie predstavuje 11 760 000,00 EUR.

Dátum uzávierky písomného vyzvania na národný projekt je 15.10.2013.

Písomné vyzvanie na národný projekt spolu s ďalšími podrobnými informáciami a kompletnou tlačovou správou nájdete TU.


Späť »
Po Ut St Š Pi So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Anketa
V rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra 2014-2020 bude MFSR zodpovedným orgánom za plnenie cieľov jeho prioritnej osi 7 Informačná spoločnosť. Ktorý z nasledujúcich vybraných cieľov prioritnej osi 7 považujete vy osobne za najdôležitejší?

Rozširovanie vládneho cloudu
83407
Rozvoj elektronických služieb pre občanov a podnikateľov
100492
Pokrytie všetkých domácností širokopásmovým internetom s rýchlosťou min. 30Mbit/s
60803
Zvyšovanie dostupnosti údajov verejnej správy prostredníctvom otvorených dát
22692
Podpora prebiehajúcej reformy verejnej správy prostriedkami IKT (informačno-komunikačné technológie)
88557
 
Staršie ankety
Pridať do obľúbených | Správca obsahu (ÚPVII) | Technická podpora (Datacentrum) | Právne informácie | RSS | Mapa stránok | Vyhlásenie o prístupnosti
© 2009 Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Začiatok stránky