RSS
    

Hlavná navigácia:

Preskočiť hlavnú navigáciu

Pellegrini: Spolu s projektom Hodnota za peniaze zvýšime efektivitu v informatizácii

25.07.2016 16:30

Zreformované pravidlá, nanovo nastavené procesy a posilnené inštitúcie – to všetko podporí prijímanie dobrých rozhodnutí vo verejnom záujme a významne zvýši hodnotu za peniaze v slovenskom verejnom sektore. Vláda si to sľubuje od projektu Hodnota za peniaze, ku ktorému sa zaviazala v Programovom vyhlásení vlády.

Do projektu Hodnota za peniaze sa zapojil aj novovzniknutý Úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu na čele s Petrom Pellegrinim. „Oblasti informatizácie, kde existuje najväčší priestor na zlepšenie efektívnosti, dobre poznáme. Stanovili sme si preto ciele na postupné zvyšovanie kvality tak, aby občania mali za svoje peniaze čo najväčší osoh a aby služby dosahovali čo najvyššiu možnú úroveň,“ povedal P.Pellegrini.

Medzi tieto ciele patrí napríklad zmena dizajnu portálu Slovensko.sk. Pripravuje sa dizajn manuál, ktorý odstráni odlišnosť jednotlivých podstránok rezortov a zabezpečí ich lepšiu prehľadnosť. V pláne je aj konsolidácia hardvéru a telekomunikačných služieb. Štátna správa totiž momentálne nemá spoločné kontrakty na telefonické, mobilné ani dátové služby, čo predražuje ich využívanie. Taktiež si dnes každá inštitúcia obstaráva sama aj výpočtovú techniku. Úrad si tiež kladie za cieľ zvýšiť penetráciu elektronických občianskych preukazov, ako aj započať prípravy pre plán migrácie jednoduchých služieb do vládneho cloudu.

„Spolu s Ministerstvom financií vytvoríme záverečnú správu, v ktorej zhodnotíme významné investície. Navrhneme tiež zlepšenia v spôsobe merania a komunikácie dosahovania cieľov v informatizácii,“ uzatvára Pellegrini.

Zdroj: https://www.vicepremier.gov.sk/index.php/pellegrini-spolu-s-projektom-hodnota-za-peniaze-zvysime-efektivitu-v-informatizacii/index.html


Späť »
Po Ut St Š Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Anketa
V rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra 2014-2020 bude MFSR zodpovedným orgánom za plnenie cieľov jeho prioritnej osi 7 Informačná spoločnosť. Ktorý z nasledujúcich vybraných cieľov prioritnej osi 7 považujete vy osobne za najdôležitejší?

Rozširovanie vládneho cloudu
83339
Rozvoj elektronických služieb pre občanov a podnikateľov
100428
Pokrytie všetkých domácností širokopásmovým internetom s rýchlosťou min. 30Mbit/s
60764
Zvyšovanie dostupnosti údajov verejnej správy prostredníctvom otvorených dát
22653
Podpora prebiehajúcej reformy verejnej správy prostriedkami IKT (informačno-komunikačné technológie)
87373
 
Staršie ankety
Pridať do obľúbených | Správca obsahu (ÚPVII) | Technická podpora (Datacentrum) | Právne informácie | RSS | Mapa stránok | Vyhlásenie o prístupnosti
© 2009 Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Začiatok stránky