RSS
    

Hlavná navigácia:

Preskočiť hlavnú navigáciu

Analýza vývoja a trendov v oblasti elektronickej identity a návrh strategického smerovania pre SR v oblasti elektronickej autentifikácie.

23.03.2012 13:50

Návrh strategického smerovania eID pre SR.

Využívanie internetu a kybernetického priestoru pre najbežnejšie činnosti človeka naberá každým dňom na svojej významnosti. Kľúčom k rozvinutiu celého potenciálu digitálneho priestoru je dôveryhodná elektronická identita (ďalej „eID“).

Elektronická identita, t.j. identita fyzického človeka v kybernetickom priestore je jeho prenesením do digitálneho sveta. Riešenie eID má široký dopad na spoločnosť a prináša so sebou celý rad výhod tak pre verejnú správu ako aj pre občanov.

Ministerstvo financií SR, z pohľadu svojich kompetencií v oblasti informatizácie spoločnosti, považuje v súčasnosti za potrebné zadefinovať viacúrovňový mechanizmus autentifikácie elektronických služieb. Cieľom návrhu strategického smerovania eID pre SR "Analýza vývoja a trendov v oblasti eID a návrh strategického smerovania pre SR v oblasti eID" je priblížiť riešenie elektronickej identity z pohľadu stratégií, odporúčaní a platnej či pripravovanej legislatívy Európskej komisie a medzinárodných inštitúcií. Ambíciou dokumentu je analyzovať východiskovú situáciu v oblasti elektronickej identity na Slovensku a navrhnúť strategické smerovanie v oblasti elektronickej autentifikácie tak, aby bolo kompatibilné s riešeniami, ktoré sú pripravované na úrovni EÚ.

pdf Analýza vývoja a trendov v oblasti eID_navrh strategického smerovania pre SR (747 kB) 

Radi by sme týmto otvorili verejnú diskusiu k predloženému dokumentu "Analýza vývoja a trendov v oblasti eID a návrh strategického smerovania pre SR v oblasti eID". V prípade, že vás problematika elektronickej autentifikácie zaujíma a chceli by ste sa podeliť o svoj názor, vyplňte prosím nasledovnú anketu, alebo nám vaše postrehy a pripomienky zasielajte priamo na mailovú adresu informatizacia@mfsr.sk

Anketa

Ďakujeme.


Späť »
Po Ut St Š Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Anketa
V rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra 2014-2020 bude MFSR zodpovedným orgánom za plnenie cieľov jeho prioritnej osi 7 Informačná spoločnosť. Ktorý z nasledujúcich vybraných cieľov prioritnej osi 7 považujete vy osobne za najdôležitejší?

Rozširovanie vládneho cloudu
83339
Rozvoj elektronických služieb pre občanov a podnikateľov
100428
Pokrytie všetkých domácností širokopásmovým internetom s rýchlosťou min. 30Mbit/s
60764
Zvyšovanie dostupnosti údajov verejnej správy prostredníctvom otvorených dát
22653
Podpora prebiehajúcej reformy verejnej správy prostriedkami IKT (informačno-komunikačné technológie)
87373
 
Staršie ankety
Pridať do obľúbených | Správca obsahu (ÚPVII) | Technická podpora (Datacentrum) | Právne informácie | RSS | Mapa stránok | Vyhlásenie o prístupnosti
© 2009 Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Začiatok stránky